izmit kanvas tablo

 

Kanvas tablo kişiye özel tasarımı, harika estetik yapısı ve göz alıcı duruşuyla evinizde kullanabileceğiniz harika bir dekordur. Dilerseniz en sevdiğiniz insanların, yaşadığınız en mutlu anların ya da özlemini çektiğiniz yerlerin mükemmel tasarımını yaptırabilir, evinizin en güzel köşesinde ona yer verebilirsiniz. Hatta, yeni evlenmiş ya da evini yeni kurmuş çok değer verdiğiniz bir arkadaşınıza alıp hediye edebilir, onu mutlu edebilirsiniz. Bardak, çanak, tencere gibi klasikleşmiş ev hediyelerini unutun. Kişiye özel tasarımıyla kanvas tablo alarak sizde onları mutlu edin; onlara farklı, değerli ve özel olduklarını hissettirin. Sektör çok fazla yaygınlaşıp geliştiği için, farklı farklı firmalar türese bile Kocaeli-İzmit bölgesinde mutlu müşteri portföyümüz, titiz yapımız ve severek yaptığımız işimiz sayesinde bölgenin lider firması olmuş durumdayız. Sektörün en öncü firması olmamız bize rahatlığın aksine, vermiş olduğu mutlulukla birlikte “daha fazla nasıl üretebiliriz, insanları nasıl mutlu edebiliriz” sorusunun yanıtına aramaya itiyor. Dilerseniz şimdi bu kişiye özel tasarımıyla oldukça şık duran benzersiz dekor hakkında daha detaylı bilgiler aktararak aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çabalayalım.

Kanvas Tablo Nedir? İzmit Kanvas Tablo En İyi Firma ?

Kanvas tablolar özel olarak üretilerek satışı gerçekleştirilen dekoratif ürünlerdir. Evinize şık bir görsellik katar, farklı bir yapısı vardır. Yapımını kısa bir şekilde özetlememiz gerekir ise yüksek çözünürlükteki resimlerin dijital baskı yöntemi ile pamuk astıralı bez üzerine yapılan bir yöntemidir. Yani; zararsız, doğal ve yüzde yüz pamuklu tuval bezi üzerine, su püskürtme sistemi vasıtası ile ortaya çıkan bir dijital baskı sistemidir. Oluşturulan bu görseller ahşap şasilere yerleştirilerek siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulur. Çok ağır bir yapısı yoktur, ortalama bir insan kuvveti rahatlıkla kaldırabilir. Hatta bayanlar bile. Üzeri toz olur ve nasıl silerim diye korkmayın, rahat bir şekilde nemli bez vasıtası ile kenar ahşapların tozunu alabilir, tekrar yerine konumlandırabilirsiniz. Tabloların ortalama ağırlıkları, boyutlarına göre farklılık göstermekle birlikte; ortalama olarak 380-450 gram ağırlıklarındadır. Oluşturulan tablolar tek parça olduğu gibi çoklu sayılarda parçalardan da oluşabilirler. Kullanılan ölçüler için kalıplaşmış standart ebatlar olmak la birlikte, evinizin yerine göre belirtmeniz durumunda özel bir ölçü oluşturabiliriz.

İzmit’in en iyi kanvas tablo yapan firması İzmit Reklam’dır.

Kanvas Tablo nasıl yapılır?

Kablo tablo yapımında en önemli şey resimdir. Hatta olmaz ise olmazımız seçilen resim yüksek çözünürlükte olmalıdır ki tablo estetik bir görünüme bürünsün. Eğer çözünürlüğü düşük olursa her ne kadar bizim gibi iyi bir baskı ekipmanı ve son tek teknoloji cihazlar kullansanız bile, oluşan tablodan hoş bir görünüm elde edemezsiniz. Siz resmi belirledikten sonrasını düşünmenize hiç gerek yok, gerisi bizim işimiz. Belirlemiş olduğunuz fotoğraf üzerinde photoshop programı vasıtası ile bir çalışma yapıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmadan ana etken renklere canlılık vermek üzerine kurulu. Bunun dışında da resimlerin her bir kenarına yaklaşık 4 cm boyutunda flu bir kenarlık ekleyerek baskıya hazır hale getiriyoruz. Merak etmeyin, resmi daha da güzelleştireceğiz orijinalliğini tabii ki bozmayacağız. Fotoğrafın son halini siz de göreceksiniz, böylelikle baskıya geçmeden son şeklini vermiş olacağız. Fotoğraf üzerinde hem fikir olduktan sonra artık baskıya gönderilmek için hazır. Bu aşamada en önemli şey tahmin edeceğiniz üzere baskı kalitesidir.

ucuz kanvas tablo izmitBaskı kalitesi neden önemlidir?

Seçmiş olduğunuz resim üzerinde kaliteyi belirleyen öğelere dikkat etmemiz gerekir. Bu detaylar içinde baskı alanı, mürekkep ve oluşturulan tasarımı çözünürlüğü kaliteli bir kanvas tablo oluşturulması açısından her zaman dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir. Mürekkebin kaliteli olması oluşturulacak baskının ömrünün uzun olması ile eş değerdir. Baskı anında dağılma olmaması, tasarımın her detayının yüzeye aktarılması gereklidir. Baskı yapılacak yüzeyde de en az mürekkep kadar önemlidir. Hatta baskının yüzeyi, mürekkebi emecek kadar kaliteli değil ise mürekkep kusma yapacaktır ve dağılacaktır.  Yüzey dokulu ve %100 pamuklu olmak zorundadır. Kaliteli olmayan kumaşlar zaman geçtikçe boyanın kalkmasına neden olur ve çok daha kolay uzun ömürlü olmayıp, kısa sürede renklerinde solmalar meydana gelir.  Dokulu ve pamuklu kanvas kumaş yapılarında baskı yapılan fotoğrafların aynı ışık, doku ve rengin dağılımı ile çok daha fazla karşılaşmıyoruz. Bu sayede tabloların sanatsal değerleri ve görünümü modern, şık ve çok daha kullanışlı oluyor.

Baskı kalitesi için tasarımın çözünürlük rakamları her zaman kalitenin öncüsü pozisyonunda olur. Teknik ve kullandığınız malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun tasarımın çözünürlüğü düşük ise ortaya kaliteli bir değilse baskı kaliteli olmaz. Günümüzde çekmiş olduğumuz “aaa ne kadar güzelmiş” dediğiniz dijital fotoğraflar bile gözünüze çok fazla kaliteli görülebilir fakat hemen hepsinin çözünürlüğü 72 dpi olduğu için baskı açısından yeterli bir çözünürlük değildir. Bir tasarımın oluşması ve baskıda kaliteli bir şekilde ortaya çıkmasını için çözünürlüğünün en düşük 300 dpi olması gerekir -ki arasındaki farklılığı da siz düşünün. Çözünürlükle düşük olan resimler için photoshop kullanıyoruz, bunları yukarıda kısa bir şekilde belirtmiş idik. İnternet üzerinden de kanvas tablo yapımı çok fazla aranıyor, bu işlemi yapan birçok site var. Fakat fotoğraf üzerinde hep çelişkiler oluşuyor, bu da müşteri memnuniyetsizliğine neden oluyor. Kocaeli-İzmit bölgesi için sizlere bu yönde kusursuz bir hizmet veriyoruz! Arayışa girmenize hiç gerek kalmıyor. Resmi belirledik, çözünürlüğümüzü ayarladık. Baskı için hazır konumdayız. Baskıya gönderildikten sonra diğer bir yandan da etrafında kullanacağımız çıtaların hazırlığına geçiyor, onları önceden hazırlıyoruz.  Bunu nasıl mı yapıyoruz?

kocaeli kanvas tabloÇıtalar nasıl hazırlanıyor, neyle neye göre kesiliyor?

Çıtalar hazır olarak temin edilir. Ortalama 3 ya da 4 metre boyutunda kalıp halinde gelirler. Bu çıtaları giyotin vasıtası ile seçmiş olduğunuz kanvas tablonun boyutunda; kırk beş derece açıyla kesiyoruz ki fotoğrafı düzgün bir şekilde çevreleyebilsin.  Her bir çıtanın ortalama kalınlığı 3 cm ‘dir. Kesilen bu çıtalar baskıdan çıkan resimlerin kenarına zımbalama metodu kullanılarak düzgün bir şekilde titizlikle montajlanır.

Resim ve çıtalar hazır, nasıl birleşecekler?

Resimler baskıdan çıktı, çıtalarımızda artık hazır. En önemli nokta burasıdır, işin ustalığı da aslına bakarsanız buradan geliyor. Resmi çıta üzerine germemiz gerekli. Germe işlemi çok önemli, sonuç itibari ile resmimizin çıta üzerinde pot bir vaziyette ve salaş bir şekilde durmasını istemeyiz. Kocaeli-İzmit bölgesinde hizmet veren üst düzey eğitim almış, her biri alanında uzman, işini titizlik ve severek yapan personellerimiz aracılığı ile germe işlemi gerçekleştirilmektedir. Oluşan ısı ve hava durumu gibi farklı parametreleri hesaplayarak germe işlemini itina ile gerçekleştiriyoruz.

Kanvas Tablo oluştu, peki ya sonrası?

Sonrası süsleme sanatı, kullanımı kolaylaştırmak ve daha estetik kalmasını sağlamak. Tablomuz her ne kadar ön düzey açısından hazır olsa bile, sonuçta halen ham bir yapıda. Bunu duvara asmamız gerekiyor. Duvara asılabilmesi için uyguladığımız yöntem ise tablonun arka kısmı çevrilerek, arka tarafta kalan çıtaların üzerine çift taraflı bir bant yapıştırıyoruz. Bantın diğer yüzeyine de tela.. Yapıştırdığımız bu telaları sağlam olması ve tablolarınızın duvardan düşmemesi için zımbalıyoruz. Arka yüzeyleri tamamen kapanmış tablo üzerine metal, dayanıklı bir askı takıyoruz. Tablomuz artık tamamen hazır, ona bir zarar gelmemesi için üzerini güzelce streçliyoruz ve teslimat için hazır konuma getiriyoruz. Kocaeli- İzmit bölgesindeki değerli müşterilerimiz tablolarımızın son halini göre bilir, onu elden teslim alabilirler. Ayrıca çayımızın tadına bakmanız da bizlere mutluluk verir.

kaliteli kanvas tablo izmitTablomu aldım, nasıl temizlenir?

Bizler ne kadar son sistem cihazlar, kaliteli malzemeler, uzman personellerimiz eşliğinde kaliteli bir yapı ortaya çıkarsak bile ürünün uzun ömürlü oluşu biraz da sizlerin elinde. Bizler Kocaeli-İzmit bölgesinde her zaman sizlerin memnuniyetiniz için hizmet veriyoruz, asla bize ne ürünü sattık deyip kenara çekilmiyoruz. Ana oluşumumuz müşteri memnuniyeti odaklı yapımızdır. Bu nedenle sizlere kanvas tablonun uzun ömürlü olabilmesi için bazı tavsiyelerimiz olacak.

Dijital baskı Canvas tablolarını kir, toz ve lekelerden ayrıca ultra viole ışınlarından korumak için üretim aşamasında vernikliyoruz. Kir ve toz zamanla canvas tablonun üst yüzeye tutunarak resmi temizlemesi mümkün olmayan bir hale getirir. Fakat biz sizleri düşünüp vernik attığımız için kolaylıkla nemli bir bez vasıtası ile temizliğinizi yapabilirsiniz. Fakat deterjan vs.. Gibi kimyasal bir malzeme kullanmayın, ürüne mutlaka zarar verecektir. Daha uzun süreli kullanım için güneş ışınlarından mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışın.