Son zamanlarda geniş bir kullanım alanıyla tercih edilen Kocaeli branda baskı, bir brandanın üstüne dijital baskı makineleri ile baskı yapılmasını sağlar. Branda baskı olarak diğer ismi ile anılan vinil baskı olarak ifade edilebilir. Bu baskı türü dijital baskıların vazgeçilmez ögesi gibidir. Brandalar, vinil baskı sağlamlıkları ile aynı zamanda görsellik, estetik, uygun fiyat aralıkları ve çoğu alanda kendini gösteren baskılardır. Baskı yapılacak olan brandaların rengi genellikle beyazdır. Bu brandaların üstüne istenilen baskılar yapılabilmektedir.

izmit branda baskıBaskı türü olarak İzmit folyo baskı, ise yapışkanlı ve yapışkanız olarak PVC yöntemi olarak adlandırılan bir uygulama ile yapılır. Baskı makineleri yardımı ile ısı verilerek folyoların gözenekleri açılır. Daha sonra ise mürekkep gözeneklere dolduktan sonra, malzeme kuruyup gözenekler kapanır. Böylelikle boya hapsolmuş olur. Bu yöntem ile folyonun dış etkenlerden korunması ve sağlam olması sağlanacaktır. Piyasalarda çok farklı kullanımlar ile folyolar bulunur. İki şekilde baskı türü kullanım amaçlarına uygun şekilde tercih edilebilir.

Branda baskı işlemlerinin kullanım alanları genellikle, posterler, bilboard baskıları, totem baskı ve fuar stand baskıları gibi durumlarda sık kullanımı sağlanmaktadır. Aynı zamanda pankartlar ve tanıtımlarda da çok fazla tercih edilmektedir. Branda baskılar, çok geniş kullanım alanlarına sahiptirler. Emlak ofis ilanlarında, inşaat şirketlerinde, marketlerde, mağazalarda, siyasi parti seçimlerinde, belediyelerde ve kampanyalarda da tercih edilmektedir. Kocaeli branda baskı işlemlerinde yapılan baskının malzemesinin suyu ve ışığı geçirmediği söylenebilir. Bu özellik ile dış etkenlerden korunmaktadır.

Dayanıklı ve kaliteli olan malzemeler ile imal edilen ürünlerdir. Bu malzemeler, güneş ışıklarından etkilenmeden ve uzun süreli dayanmaktadır. Aynı zamanda baskı merkezleri ile baskı seçenekleri ve fırsatlarından yararlanılabilir. Reklamları özel tasarım ve göz alıcı seçenekler ile yaptırabilirsiniz.

Bu hizmetlerin uygun fiyatlar ile yerine getirildiğini söyleyebiliriz. Çoğu kullanım alanına uygun olan baskı türünden seçim yapılabilir. Örnek olarak satılık dairelerin satılık olduğu bu malzemelere yapılan baskılar ile dikkat çekmektedir. Bir şekilde insanların görmesi sağlanarak her alanda reklam ve tanıtım yapabilme olanağı sunacaktır. Bu şekilde ise hem müşteriler bilgilendirilir hem de daha çok tanıtım yapılabilmesi sağlanır.

Branda Baskı Kullanım Alanları

Branda baskı ile akla en fazla gelen dış cephe uygulamalarıdır. Özellikle bina cephelerinin giydirilmesi ve afişlerin ya da pankartların ışıklı ve ışıksız germe tabelaları şeklinde kullanılmaları sağlanır. İzmit branda baskı hizmetlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle dış mekânlarda kullanılan ve uygulama kolaylığı sunan baskılardır. Her yerden görünerek reklamınızın kaliteli bir şekilde yapılması sağlanır. Etkin ve görsel kullanımlar için reklam malzemelerinin kaliteli seçilmesi önemlidir.

Günümüzde bu çeşitte reklam malzemeleri günlük hayatın çoğu alanında görülebilmektedir. Gayrimenkul sektörleri ve fuar sektörlerinde ya da hazır giyim ve inşaat alanları olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kocaeli branda baskı hizmeti, uçtan uca çözüm sunarak, çoğu alanda kaliteli bir şekilde yapılan işlerden yararlanmanıza yardımcı olur. Branda baskıların yapılması hizmetleri, ihtiyacınız olan tüm süreçlerde kullanılır. Satış sonrası servisler de bulunmaktadır. Geniş kullanım alanları ve aynı zamanda hizmetlerden yararlanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kullanım alanınıza uygun şekilde baskı malzemelerinin seçilmesi önemlidir. Aynı zamanda ölçülerin iyi alınması ve işçiliğin güzel olması da önemli olan konular arasındadır. Çünkü kalitesiz malzemeler ile yapılan baskılar, kısa sürede bozulacak ve sizleri yarı yolda bırakacaktır. Bu durum ise artı bir maliyet anlamına gelir. İşlemler yapılmadan önce çok iyi ölçülerek ve malzemeler seçilerek uygulamaların yapılması gereklidir.

Branda Folyo Baskı

Branda Vinil Baskı

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Günlük yaşantılarda her alanda göze ilişen baskı türleri olarak ifade edilen baskılardır. Herhangi bir AVM’ye gidildiğinde tuvalet girişlerinde ve içlerinde ya da yürüyen merdivenler, panolar, yemek katları olmak üzere birçok alanda görebilmek mümkündür. İzmit folyo baskı bu nedenle çok sık kullanılan baskı yöntemleridir. Kendi aralarında ise iki çeşide ayrılmaktadır.

Baskı folyoları ve aynı zamanda kesim folyoları olarak ayrılır. Baskı folyoları; düz zeminlerde kullanılan baskılardır. Araç üzeri ve cast yani esnek folyo olarak ayrılmaktadır. Düz zeminde kullanılan folyolar, araç, otobüsler, kamyonlarda sık kullanılmaktadır. Düz olarak sert olan her türlü zeminde ve yüzeyde kullanım sağlanacaktır.

Bu ürünlerin ömrü ise kullanılan malzeme kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Kocaeli folyo baskı, kullanımı sağlanan malzemeler ve kaliteli işçilik ile 2 ve 3 yıl olarak dayanıklılık gösterir. Yapılırken kullanılan malzemeler piyasada en fazla tutulan ve sağlam olan ürünlerdir. Boyalar ise iç mekanlarda insan sağlığını etkilemeyen malzemeler ile yapılır. Dış mekanlarda ise 3 yıl dayanıklılık ve solmazlık garantisi verilerek ömür biçilir.

Bu boyalar genellikle kokusuz ve sertifikalıdır. Dış mekânlarda ise dayanma süresi 2 yıl olarak ifade edilebilir. İstenildiği zaman üstüne laminasyon denilen koruyucular ile malzemeler verilebilmektedir. Laminasyon olarak atılan malzemeler, dış mekân baskılı folyolardır.

Duvar Giydirme

Duvar Giydirme

Dış mekanda ortalama ömrü ise 3 yıldır. Ayrıca solmazlık garantili olarak bu hizmetler verilir. Bunun yanı sıra ise baskısız olarak kendiliğinden renkli olan folyolar da bulunmaktadır. Bunlar kesim folyoları olarak ifade edilmektedir. Çoğu markanın ise çok fazla farklı tonlarda birbirinden farklı şekilde renkleri bulunmaktadır. Bu folyoların dış mekanlarda dayanma ömrü ise genellikle 5 yıldır. Yalnızca renk istenildiği zaman baskı yerine folyo kesim olarak adlandırılan folyolar tercih edilir. Fiyat olarak ise bütçeyi sarsmayan fiyatlarda sunulur.

Baskı işlemlerinde en fazla İzmit folyo baskı kullanılmaktadır. Farklı bir malzemeye ihtiyaç olmadan yüzeylere yapışan bir yapısı vardır. Reklamcılık ve mağazacılıklarda sık kullanıldığı için her yerde görebilmek mümkündür. Genel anlamda ise cast, normal ve şeffaf olarak 3 farklı çeşitte bulunur. Folyoların iç ve dış mekânlar ile seçimi sağlanabilir. Cam, vitrin, cephe ve tabela olarak yönlendirme işlemlerinde normal olanlar tercih edilmektedir. Araç kaplamaları ve cast tipi kullanımlarda şeffaf olanlar için tersten basılarak işlem yapılır. İç kısımlardan yapıştırılır ve istenilen uygulama iç kısım için tamamlanır.

Dış mekan uygulama işlemlerinde ise kullanılan baskının uzun ömürlü olması önemlidir. Çünkü uzun ömürlü olan ürünler kalitelidir. Doğa şartlarına uyum sağlayan ve iç mekanlarda ise insan sağlığına zarar vermemesinden dolayı çok memnun kalınmaktadır. Malzeme seçimleri yapılırken, sağlığa zararı olmayan folyolar kullanılmalı ve öncesinde araştırılarak hareket edilmelidir. Çünkü hemen hemen her alan için bu baskı türleri tercih ediliyor.

Vinil Branda Baskı

Görsel anlamda oldukça iyi bir sonuç elde edebilmek adına uzun ömürlü olarak tercih edilen İzmit branda baskı  aynı zamanda 5 yıllık kullanım ömrü olan baskılardır. Bu nedenle kullanıcısına ciddi bir şekilde avantaj sunmaktadır. Ayrıca her bütçeye uygun olan bir yapıda satışa sunulur. Baskı yöntemlerinin arasında yer alan ve geniş kullanım aralığı bulunan baskı modelleridir.

Reklam ve tanıtım çalışmaları için firmaların genellikle bu baskı çeşitlerini tercih ettiği söylenebilir. Bütün sektörlerde görünürlüğün sağlanması ve bu durum ile gelir potansiyelinin eş zamanlı artışı sağlanmaktadır. Kocaeli branda baskı görünürlüğü oluşturabilmek adına firma tanıtımları, müşteri edinilmesi, sektörde kazanç sağlamak için hızla ilerlemek için etkili olan baskı türleridir. Bu nedenle reklam ve tanıtım amacı ile bu baskı türleri sık kullanılır.

Branda baskı izmitFolyo Baskı

Folyo baskılar, branda baskılardan daha farklıdır. Genellikle arka tarafı yapışkanlı olan mat ya da parlak kağıtlar ile yapılan baskı türleridir. Kocaeli folyo baskı sert bir zemine yapıştırılarak uygulanır. Bu şekilde malzemeler ile özel olarak hazırlanmıştır. Folyo tanıtım ve reklamlarında çoğunlukla kullanımı sağlanan malzemeler şeklinde ifade edilir.

Folyo ile tanıtım ve reklam alanlarında çoğunlukla bu tür baskılar kullanılır. İstenilen her türde şekillendirme sağlanarak ve kesilmeye müsait olan folyolar rakam, yazı, şekil kolaylıkları sağlanarak üretilmektedir. Bu nedenle hemen hemen her zemin ve yüzeye uygun modeli bulabilmek mümkün olacaktır. İzmit folyo baskı istenildiği gibi şekillendirme ve kesilmesi kolaylıkla sağlandığı için yapımı zorlamamaktadır. Rakam, yazı, desen, şekil gibi durumların kolaylıkla tasarlanarak üretilmesine yardımcı olan uygulamalardır. Renk alternatifleri de oldukça çoktur.

PVC folyoları dekora ve aynı zamanda tasarımlara uyan her şekilde bulabilirsiniz. Fiyatlar ise uygulanacak olan alanın büyüklüğü ve durumuna uygun şekilde değişkenlik gösterebilmektedir. Örnek olarak arabaların, kamyonların, otobüslerin üzerine yapılan markalar bu işlemler ile gerçekleştirilir. Markaların yapışkan yöntem ile yapımı sağlanarak çok uzun süre bu yöntem ile reklam ve tanıtım işlemi sağlanabilmektedir. Yaptıracak olan kişilerin zevklerine ve isteklerine uygun olarak yerine getirilir.