izmit web tasarımWeb tasarımı şirketlerin kurumsal kimliğini yansıtması ve internet ortamında popülaritenizi arttırıp otoriter bir yapıya bürünmesi açısından oldukça önemli bir yer kaplıyor. Web tasarımını yalnızca firmalar yaptırıp internet ortamında kendilerine yer edinmez. İş adamları, ünlü kişiler de kendilerini tanıtıp, ulaşmayı hedefledikleri kitle ile daha yakın bir iletişim kurabilmek için Web tasarımı yaptırarak internette kendilerine yer edinirler. Hatta günümüzde ünlü, tanınmış kişiler dışında; iş adamları, avukatlar, doktorlar gibi meslek sahipleri kendilerini tanıtıp müşteri bağlamak, bireysel şahıslarda özgeçmişlerini taslak halinde sunup iş başvurularında bulunmak için kullanabiliyor. Düşünsenize iş başvurunuzu kendi alan adınız ve şahsına ait E-posta adresiniz vasıtası ile yaptığınızı? Yarışta diğer adaylardan bir adım öne geçeceğiniz kesin. Daha şimdiden kabul edilme oranınız fazlalaştı.
Bu kadar kapsamlı bir kullanış alanı olan işlemin tasarımı şüphesiz çok önemli. Kocaeli – İzmit lokasyonunda derin müşteri portföyümüze ek uzman kadromuz, müşteri memnuniyeti sağlamak amacı ile beğeninize sunulan çok önemli tasarımlarla hizmetinizdeyiz. Bir uzman olarak sizlere neler yaptığımızı web tasarımı aşamalarında dikkat etmeniz gerekenleri ve sonrasında mutlaka yapmanız gerekenleri derin bir şekilde analiz edelim.

İzmit Web Tasarım için Doğru Adres

Tebrik ederiz, doğru karar vermişiniz. Web tasarım yaptırıp kullanıma başlamak size artı bir avantaj sağlayacaktır. Öncelikle ne amaçla kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir. Örneğin bir Avukat iseniz, kendinizi, okuduğunuz fakülteyi, başarılarınızı, katıldığınız seminer ve sertifikaları iyi ce bir düşünün. Size çok kapsamlı bir tasarım gerekmeyecek, kısa net ve öz bilgiler vasıtası ile kendinizi tanıtmanız yeterlidir. Keza diğer meslek grupları içinde benzer şeyleri dile getirebiliriz. Şahıs kullanımında CV ağırlıklı bir tasarım düşünülebilir, kurumsal tasarımlar da ise imaj çok değerli olduğundan logosundan iletişim adresine kadar her şey çok kıymetlidir Hatta satış yapan bir firma iseniz E-Ticaret hizmeti sunarak, ürünlerinizi online sistem vasıtası ile satabilir; gelirlerinizi daha da katlayabilirsiniz. İnsanlar artık alışverişlerinin büyük bir bölümünü internetten yapıyor, sizler buna neden ayak uydurmayasınız ki? Çağın gerisinde kalmamamız gerekiyor. Sizler Web tasarımına karar vermişseniz bizler sizi bunlarla uzun uzun konuşup, görüşleriniz ve profesyonel işleyişimiz doğrultusunda tasarım yapacağız. Siz karar verin, gerisini bize bırakın. Biz sizler için en ince ayrıntısına kadar hesap edip gereken ne ise fazlası ile yapacağız.

Web Tasarımı Nasıl Yapıyoruz?

Her biri kendi alanında uzman bir ekibiz. Web tasarımı da bir bütün halinde düşünülse bile, kendi arasında ayrıldığı parametreleri vardır. Bunları kısaca sizleri bilgilendirmek için açıklayalım.

Grafik Tasarımcılarımız

Grafik tasarım ekibimiz web sitenizin ön yüz, ara yüz tasarımlarını ve logoların tasarımını gerçekleştirir. Ön yüz, ara yüz tasarım olarak adlandırdığımız bir resimden ibarettir. Sitenizin görüntüsünü yansıtırlar. Alanında uzman hayal dünyaları oldukça geniş ekibimiz sizlere Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator programları vasıtası ile benzersiz bir tasarım ortaya koyarlar.

Kodlama Ekibimiz

Kodlama ekibimiz Grafik Tasarımcıların ortaya çıkarmış olduğu görsel sunuma web ara yüz yaparak kullanımınıza sunarlar. Yapılan bu işlemin teknolojik ismi PSD to CSS işlemidir. Yani PSD tasarımın CSS kodlarına dökülmüş hali. Dökümler gerçekleştirirken burada bizim yönlendirmelerimiz doğrultusunda sizin değerlendirmenizde çok önemlidir. Tek kullanım için tasarlanan HTML dökümün dışında, uzun süreli kullanılabilen, devamlı güncelleme yapısı bulunan, admin paneli vasıtası ile sizlerin kolaylıkla eklemeler çıkarmalar yapabileceği PHP ve ASP gibi programlama dilleri metodu kullanılarak ta tasarım yapmak mümkündür. Peki bizler sizin için tasarım yaparken özellikle nelere dikkat ediyoruz?

Mobil Uyumlu Web Tasarım – Responsive Kodlama

En önemli olmaz ise olmazımız. Ne demek responsive? Duyarlı tasarım demek. Detaylandıracak olursak malumunuz teknolojimiz masa üstü bilgisayaralar vasıtası ile başladı. Bilgisayardan bir siteye bağlanır, oradaki içerikleri incelerdik. Daha sonra diz üstü bilgisayarlar çıktı, çok büyük sorun oluşturmadı. Fakat Tablet ve cep telefonları piyasaya çıktıktan sonra işin rengi değişti. Cep telefonu ile herhangi bir siteye bağlandınız. Masa üstü tasarımla karşılaşmak sizi mutlu eder mi? Büyük yazılar, koca koca resimler hem gözünüzü yorar hem de takibinizi zorlaştırır. Responsive web tasarımı metodu le kodlanmış web sitelerinde, girdiğiniz cihaza göre otomatik algılama yapar ve kendini ona göre konumlandırır. Örneğin cep telefonu ile girdiniz, ekran hemen küçülecek ve sizin makaleyi rahat bir şekilde takip edebilmeniz için otomatik bir şekil alacaktır. Arama motorları da bu önemli detaya dikkat ederler. Eğer web tasarımınız duyarlı bir yapıda değil ise arama motorunda en arkalara gidersiniz ve tıklanma oranınız oldukça düşer. Özetle yapmış olduğunuz işin hiçbir anlamı kalmaz.

 

Site Sayacı (Google Analytics)

Sitenizi tasarladık, her şey gayet yolunda. Peki, kimler giriyor; kimler çıkıyor? Günde kaç kez ziyaretçi web sitenizi ziyaret ediyor. Bu gibi istatiksel bilgileri takip edebileceğiniz mükemmel bir araç var. Google Analytics! Web sitenize ekleyeceğiniz küçük bir kod vasıtası ile nereden bağlandıklarını, sitenizde ne kadar durduklarını, kaç kişi geldiğinden hangi cihazla giriş yaptığına kadar bütün bilgilere erişmeniz mümkün. Merak etmeyin, kodu sizin yerinize biz ekliyoruz. Siz sadece arkanıza yaslanın ve size özel tasarladığımız sitenin istatistiklerini incelmenin keyfini çıkarın.

Şema Kullanımı

Ürün satışları, E-ticaret siteleri, kitap, dergi vs.. Ticarete yönelik faaliyet gösteren web sitelerine yönelik kullanılan bir sistemdir. Bu sitelere yönelik tasarlanan şema kullanımında, rakip firmaların önüne geçip arama motorlarında onlardan daha yukarılara tırmalanarak tıklanma oranınızı arttırma metotlarından bir tanesi de yapısal veri işaretleme yöntemidir. Bu sistem sayesinde önemli kelimeler üzerine vurgulamalar yapabilir, daha komplike bir yapıya büründürebilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization) Optimizasyonu

Çok geniş bir konu, tabii bir o kadar da önemli. Sizlere bunu değinmeden geçemedik. Seo optimizasyonu, arama motorlarına yönelik özel bir çalışmadır. Ana amaç kullanılan farklı yöntemler vasıtası ile arama motorlarının en üstünde yer almak, doğal hit erişimine sahip olmaktır. Bu yöntemler farklı deneme yanılma yöntemleri ile ortaya çıkar. Bizler edindiğimiz tecrübeler vasıtası ile web tasarımını en uygun şekilde oluşturuyor ve sonrası içinde sizlere tavsiyeler vererek yükselmenize yardımcı oluyoruz. Tasarım açısında seoya direkt etki eden birçok sebep vardır. En bilindiği tasarım yapısı. Yukarıda duyarlı tasarım stilimiz anlatırken bu konuya kapsamlı bir şekilde değinmiştik. İçerik. Evet, içerik çok önemli Yazdıklarınız açıklayıcı, akıcı dilde ve dikkat çekici olmak zorundadır.
Yukarıda saydıklarımız dışında oldukça fazla algoritmalar üzerinde titiz çalışmalar yapıyoruz. Bu sayede en yukarılara çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Bu da daha fazla kitleye ulaşmanıza neden oluyor. Hatta yüksek hitli sitelerinize reklamlar alarak kazançlarınızı da katlamanız mümkündür.

Sizlere İzmit Web Tasarımı Nedir, Öncesi ve Sonrası Nelere dikkat etmeniz gerekenler hakkında geniş bir içerik hazırladık. Sizlere uzman tasarımlarımız eşliğinde size en uyumlu, göz alıcı, kusursuz bir web tasarımı vaat ediyoruz. Kocaeli- İzmit bölgesinde faaliyet gösteren firmamız vasıtası ile sizde harika tasarımlara sahip olabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin, sizde farklılığımızı hissedin.