izmit kocaeli promosyon ürünleriFirmaların genellikle potansiyel olan müşterilerine kendilerini tanıtabilmek adına ürünleri pazarlamak için kullanılan tanıtım araçları diyebiliriz. Son zamanlarda günümüzde birçok ürün promosyon için kullanılabilmektedir. Kocaeli promosyon ürünleri gelişen ve değişen reklam dünyasında farklı ürünleri sunar. Gündelik hayatta kullanılan ve elinizin altında olan devamlı kullanımı sağlanan envanterler çok fazla dikkat çekmektedir. En büyük reklamı bu elimizdeki ufak tefek ürünler yapacaktır. Kişilerde göz aşinalığı sağlayarak firmanın reklamı çok kolay bir şekilde yapılmış olur. İzmit promosyon ürünleri çok çeşitlidir.

Herhangi bir malı geniş kitlelere tanıtım yapabilmek ve o malın sürümünü sağlayarak yapılmış olan çalışmaların tümüne promosyon ismi verilmektedir. Promosyon ürünleri de oldukça fazladır. Promosyonlar için bazı amaçlar vardır. Amaçlardan sizlere bahsedecek olursak; öncelikle gruplara yönelik yapılan reklam araçlarıdır.

Genel amaçları ise satış gücünün yükseltilmesi, ürünlerin pazarlanabilmesi adına aracı olan kuruluşların kabulü ve desteğinin sağlanmasıdır. Bir diğer amaç ise tüketicilere ürünlerin satışının artırılması ve bu noktada dikkatli bir şekilde yapılan inceleme genel amaçlarının daha çok satışa yönelik olmasıdır. Promosyon amaçlı kullanılan ürünler aynı zamanda iletişim sağlayabilmek için de kullanılır. Fakat asıl amaç bu ürünlerde satışların artırılması olarak ifade edilebilir.

Daha net bir ifade ile açıklayacak olursak, Kocaeli promosyon ürünleri, üreticiden tüketiciye kadar geçmiş olan kanal seviyesin de ürünlerin hareketini hızlandırmaktadır. Satışların artırılması bu durumda asıl amaçlardır. Ürün tasarımları markanın tam olarak görünürlüğünün sağlanacağı şekilde kaliteli olmalıdır.

Promosyon ürünleri oldukça fazladır. Firmaların tercihlerine göre bu ürünler imal edilebilmektedir. Bu promosyon ürünlerden sizlere bahsedecek olursak; USB Flash Bellek, taşınabilir güç kaynağı, Powerbank, saat, defter, ajanda, sunum dosyası, çanta, klasör, kalem, defter, evrak çantası, anahtarlık, ahşap masa seti, porselen kupa, termos bardak, bloknot, bayrak, plaket, flama, kristal plaket, tükenmez kalem, dijital ürünler, tükenmez tebeşir, tahta silgisi, kağıtlık, t-shirt, şapka, takvim, duvar saatleri, masa saatleri, kalem setleri, kristal plaket, mouse pad ve daha birçok malzeme bulunmaktadır. Promosyon, pazarlama ve iletişim olarak bütün detaylar ürünlerin üzerinde yazılır.

çalışmalarımız

Promosyon Ajanda Kalem

Promosyon Ürün Detayları

Promosyon olarak kullanılan malzemeler, birçok amaç ile tercih edilir. Promosyon, pazarlama iletişimi kurmasını amaçlayarak reklam ve tanıtım için yapılır. Kocaeli promosyon ürünleri reklam ve tanıtım dışında kalan süreçte iletişim çalışmaları olmasını da kapsamaktadır. Uygulamalarda çok değişik tasarımlar göstermektedir.

Promosyon ürünlerde özel olarak sunulan marka tasarımlarını içerir. Bu boyut ile promosyon, diğer çalışmalar ile birlikte iç içe yapılır. Örnek verecek olursak, İzmit promosyon ürünleri, satış elemanları çalışmalarında promosyon taktikleri göz önüne alınarak çok sık şekilde uygulamalar sağlanmaktadır. Detay verecek olursak, satışa dönük şekilde reklamlarda amaç satışın sağlanmasıdır. Bu nedenle, firmaların adres, telefon, marka ve tüm detayları yer alır. Kullanılan mesajlar, promosyon için reklam yapılabilmesi için mesajların aynası olacaktır. Halkla ilişkiler ve tanıtım işlemlerinde promosyon arasında uygulamaların benzerlik gösterdiği söylenebilir. Örnek olarak ticari olan fuarlarda firma ve ürünlerin satışı artırılmaya çalışılması şeklinde örnek verilebilir.

Promosyon ürünlere sahip olan kişilerin yaklaşık %57’si marka ismini hatırlamaktadır. Bu oran ise TV’de %28 iken Radyolarda ise %32 olur. Kocaeli promosyon ürünleri müşterilerin %73 şekilde etkileneceği şekilde tasarlanır. Firmaların yeni kurduğu ve kuruluş anonsu için isimlerini verdikleri promosyonlara, detaylı olarak iletişim bilgisi ve kendi sektöründeki amaçlara uygun şekilde malzemeler dağıtılmaktadır.

Firmalar aynı zamanda yeni bir ürün çıkardıklarında lansmanlarını yapmak ve bu amaçla ise promosyon dağıtımları gerçekleştirmektedir. Büyümeyi hedefleyen firmalarda yine kendi isimleri ile marka kalıcılığını tazelemek adına promosyon yaptırırlar. Firma adreslerinde herhangi bir değişiklik olursa, değişen bilgilere uygun şekilde promosyonlar güncellenebilmektedir.

Yapılan bazı organizasyonlarda, bayi toplantıları, fuar, yılbaşı ya da özel olan günlerde müşterilere ya da 3. şahıslara hediye etmek için promosyon malzemeler yapılır. İzmit promosyon ürünleri, firmaların kendi personel ya da ziyaretçilerine hediye vermek amacıyla ürünleri firma bilgilerine uygun şekilde tasarlar. Bu tasarım işlemlerinde farklı aşamalarda bulunmaktadır. Ürün seçimleri belli başlı olan durumlara göre gerçekleştirilir. Promosyon ürünleri firmaların hangi alanda satış yaptığına göre değişkenlik gösterir. İlgili olduğu konu ile alakalı olarak promosyon ürün belirlemesi sağlanmalıdır.

Promosyon KalemNeden Promosyon Yapılır?

Promosyon ürünlerin birçok amacı vardır. Öncelikle, firmaların marka değerlerini taşıyabilmesi için promosyon ürünler çok önemlidir. Kocaeli promosyon ürünleri, firmaların kurumsal olan kimliklerine en uygun ürün tasarlarlar. Kurumsal kimliklerin oluşturulması ve firmaların ya da kurumlarının ismi, ellerinden düşmeyen ve elden ele dolaşacak ürünlerin akılda kalıcılığı yüksek olduğu için promosyon ürünler yapılır.

Milyonları akıtıp, görsel ve yazılı basında firmaların ya da ürün tanıtımları amaçlanarak sıcak satış yapmaları için değil, marka değerinin oluşumu için çok önemlidir. Bu ürünler ile aynı zamanda marka tanıtımları, daha az bütçe ile hedef kitleye daha etkili şekilde ulaşmaktadır. İzmit promosyon ürünleri, marka tanıtımlarının daha az bütçe ile hedef kitleye uygun olarak etkili ve yöntem ile tanıtımların yapılması için gereklidir.

Promosyon olarak yapılan tanıtım amaçlarında en sık sorulan sorular arasında hangi zaman için tanıtım uygundur? Sorusudur. Promosyon uygulamaları, her mevsim yapılabilir ve ideal olan promosyonlardır. Dolayısıyla firmalar ya da kurumlar için promosyon tanıtımları hangi dönem olursa olsun yapılabilir. Bu duruma firmalar kendileri karar verebilir.

Promosyon ürünler için hedef kitle hareketlerinin takip edilmesi gereklidir. Promosyon yapılacağı zaman bütçe bulundurularak hazırlanmalıdır. Kış ayı ile başlanarak bu mevsime özel olan promosyonlar tercih edilebilir. Kış ayları için uygun olan ürünlerin yanı sıra yaz ayları içinde kullanılan promosyonlar vardır. Örnek olarak kış aylarında kupa, termos, bardak, battaniye gibi kışlık ürünler kullanılabilmektedir. Kocaeli promosyon ürünleri farklı tarzlarda ürünler sunmaktadır. Kış aylarında bu promosyon ürünleri sıkça görebilmek mümkündür. Hatta elinizden düşmeyen ürünlerdir.

Bazı durumlarda ise kış aylarında özel montlar, palto, şapkalar, bere ve aynı zamanda atkı gibi üstünüze giyebileceğiniz kışlık promosyonlar bulunur. Bu ürünler firmaya ya da kuruma hava katar. Firmalar adına yapılan bu ürünler, personellerin promosyonlar yardımı ile firmayı tanıtabilmesine yardımcı olur.

promosyon fosforlu kalem

Fosforlu Kalem

Bu durum da reklam için olumlu katkılar sağlar. İlkbahar ya da son baharda ise farklı ürünler vardır. Tanıtım amaçlı olan promosyon ürünlerinin %80’i bu aylarda kullanılan ürünlerdir. Bu aylarda hem işlerin yoğun hem de okulların açık olduğu aylardır. Herkes aktif olarak iş başında ya da eğitimdedir. Bu nedenle tanıtım işlemleri daha kolay yapılır.

Kalem, kartvizitlik, cüzdan, ajanda, anahtarlık, saat, takvim gibi yüzlerce seçenek bulunur. Kocaeli promosyon ürünleri, yaz ayları için şapka, gölgelik, şemsiye, oyuncak top çeşitleri, piknik masaları, çanta, çakı, magnetler gibi birçok ürün kullanılır. Diğer ürünler ise yaz aylarında çok fazla rağbet görmeyecektir.

Mevsimlik olan ürünler her mevsim kullanımı sağlanabilir. Bazıları az kullanılırken, bazıları çok kullanılabilir. Firmaların kullanacağı amaçlarını göz önüne alarak promosyon ürünler imal etmeleri doğru olacaktır. Çünkü kişiler en fazla kullanacağı şeyi daha çok tanıtacaktır.

Promosyon Malzemelerinin Yararları

Promosyon olarak adlandırılan tanıtım araçlarının birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararlardan üst yazımızda da bahsettik. Öncelikle, öne çıkan faydalar arasında düşük maliyet ve küçük işletmelerin tanıtımı için uygun olması vardır. Promosyon gereçleri genel anlamda, reklam kampanyası olarak diğer pazarlama giderlerine göre düşük bir maliyette yapılır. Bu da düşük maliyet ile reklam yapabilmeyi sağlar. İzmit promosyon ürünleri, çoğu işletmenin yüksek miktarda promosyon ürün satın alarak ve bunların birden fazla kampanya ile kullanması için tercihler arasındadır. Bu ürünler için masraflar düşüktür.

promosyon ürünler

Dosya Promosyon Ürünü

Promosyonların malzemeleri şirketleri akılda kalıcı şekilde tanıtır. Araştırmalar ise promosyon malzemelerin şirketleri ya da ürünleri daha fazla akılda kalarak tercih ettiği yönündedir. Marka farkındalıkları ve insanların sizin şirketiniz hakkında isim ve logo görmeleri için harika araçlardır. Dağıtılan promosyonlar faydalıysa daha da fazla ilgi görecektir.

Promosyonların tasarlanması da önemlidir. Materyali tasarlarken farklı yollar kullanılırsa olumlu etkiler doğuracaktır. Kocaeli promosyon ürünleri şirket ismi ve logoyu içeren detaylar ile yaratarak hizmete sunar. Kartvizit ve broşür gibi basılı malzemeler kullanmayı düşünenler için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Logolar farklı malzemeler üzerinde tercih edilebilir. Bu ürünlerin geliştirilmesi için bu promosyonlardan yararlanabilirsiniz. Genel anlamda ürünlerin geniş bir ürün kataloğu vardır. Bu kataloglar ise stoklu, farklı stil ve fiyat aralıklarında malzemeler bulunmaktadır.